Masáže

Masáže

Regenerační/Relaxační

Pomáhá k uvolnění především ztuhlých svalů a kloubů. Během masáže dochází k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ztuhlosti a případné bolesti. Provádíme klasickou masáž celého těla, zad i šíje. Spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periferie do oběhového centra. Při masáži dochází také k reflexnímu účinku ve vzdálenějších částech těla. Indikacemi k masáži kromě bolesti a ztuhlosti svalů mohou být bolesti hlavy, migrény, únava a stres. 

Zdravotní

je soubor speciálních masážních technik (Breussova masáž, Reflexní terapie, Dornova metoda), jejichž cílem je uvolnění přetěžovaných svalových skupin a partií, dle potřeby klienta. Zdravotní masáže navracejí hybnost a pružnost svalů a snižují bolestivost kloubních aparátů.

Sportovní

Sportovní masáže dokáží účinně pomáhat svalům nejen po fyzickém výkonu, ale i těsně před ním. Rychlejší masáž vyššího tlaku a intenzity svaly zahřívá a připravuje tak tělo na sportovní výkon, nebo pomáhá odplavit metabolity ze svalstva a přispívá k rychlejší regeneraci svalstva. Léčebná sportovní masáž urychluje doléčování některých onemocnění, a zvláště zranění sportovce. Zkracuje dobu zotavení mezi jednotlivými tréninkovými jednotkami a napomáhá k dosažení maximálního možného výkonu. 

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, která podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jedná se tedy o prostředek detoxikace organismu, díky němuž můžeme z těla dostat nahromažené toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé.

Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže je urychlení toku lymfy a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém a napomáhá ke zlepšení metabolismu a zvýšení fyzické kondice.

Manuální lymfodrenáž není klasická masáž. Jedná se o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový lymfatický systém. Rozdíl mezi klasickou masáží a manuální lymfodrenáží je primárně ve vyvinutém tlaku na jednotlivé tkáně. Při lymfodrenáži se terapeut snaží ovlivnit kůži a podkoží, zatímco u klasických masáží se ovlivňuje primárně svalstvo. Manuální lymfodrenáž je tedy prospěšná pro správné fungování lymfatického systému. Dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitý pro správné fungování organismu.

  • Léčba otoků a edémů
  • Regenerace po operacích
  • Prevence vzniku křečových žil
  • Zvýšení imunity organismu
  • Migrény
  • Léčba obezity
  • Ošetření celulitidy
  • Zlepšení metabolismu